SWIM: Noslēguma konference 15.11.2023.

Aicinām pieteiktie Erasmus+ projekta SWIM noslēguma konferencei "Vispārējā fiziskā sportistu sagatavotība klātienē un tiešsaistē", kurā tiks prezentēti projekta laikā izstrādātie rezultāti - projekta rokasgrāmata apr pieredzi organizējot attālinātas sporta sacensības, treniņus un sporta nodarbības, kā arī projekta partneru personīgā pieredze, kas gūta projekta laikā. Šī konference notiks vienlaicīgi visās projekta dalībvalstīs: Latvijā, Lietuvā, Turcijā un Spānijā. Pieteikšanās, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. līdz 10.novembrim.

Latvijas konferencē blakus projekta komandai ir pieeaicināti sporta eksperti.

Alina Silicka - grupu nodarbību ir privātā trenere, starptautiska fitnesa prezentiere, KamiBo programmas meistartrenere un mācībspēks, kā arī sporta izglītības un RSU lektore. A.Silicka uzstāsies ar tēmu "Online treniņu specifika, aizkulises un praktiski ieteikumi treneriem". Konferencē “Vispārējā fiziskā sportistu sagatavotība klātienē un tiešsaistē” tiks aplūkota izglītības veicināšana sportā un ar sporta palīdzību, īpašu uzmanību pievēršot prasmju pilnveidošanai tiešsaistes jeb “online” mācību vidē. Online treniņu veidi un to attīstības perspektīvas. Ar kādiem izaicinājumiem saskaras treneris pārejot vai papildinot savu klātienes darbu ar darbu online vidē. Praktiski ieteikumi par valodas lietojumu un demonstrācijas prasmēm, kas pielāgotas online treniņiem.

Oskars Ernšteins ir ieguvis bakalaura grādu kinezioloģijā Andersonas universitātē (ASV) un maģistra grādu fiziskajā sagatavotībā Centrālajā Lankašīras universitātē (Anglija). Trenera darba pieredze ir uzkrāta jau kopš 2011.gada – vadot privātos treniņus un strādājot ar profesionālām basketbola komandām dažādās pasaules valstīs (ASV, Ukraina, Krievija, Turcija, Latvija) un iegūtās zināšanas ietvertas šī semināra lekcijā.

Ivars Ikstens absolvējis Rīgas Stradiņa universitātes fizioterapijas bakalaura programmu un Latvijas Universitātes “Uzturzinātnes” programmu. Zināšanas, ko uzkrājis vairāku gadu garumā strādājot dažādos darbos un projektos, kas saistīts ar aktīvu dzīvesveidu un veselību, cenšas nodot tālāk esot lektors Latvijas Universitātē ar sportu saistītajās studiju programmās un šādos semināros.

Konferences otrajā daļā lektori ar tēmu “Izaicinājumi jauniešu sportā un četri galvenie virzieni sportistu attīstībā” I.Ikstens un O.Ernšteins aplūkos šādas apkaštēmas: problēmas jauniešu sportā, četri galvenie virzieni sportistu attīstībā, dažādu sporta veidu fiziskās prasības / rādītāji, agrīnā / vidējās / vēlīnā specializācija, četru vecuma / attīstības posmu apraksts (6 - 16 gadi), praktiskie vingrinājumu piemēri (video), funkcionālie un fiziskie testi dažādos vecumposmos.

🔵Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA).

 🇪🇺 Projekts "Sports With Meaning" (projekta ID: 2022-2-LV01-KA210-VET-000095917) ir Eiropas Savienības finansēts. Paustie viedokļi un uzskati atspoguļo autora(-u) personīgos uzskatus un ne vienmēr sakrīt ar Eiropas Savienības vai Eiropas Izglītības un Kultūras izpildaģentūras (EACEA) viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne EACEA nenes atbildību par paustajiem uzskatiem.