Izstrādāts atvērtās pieejas BMX apmācību kurss

BMX IO3 mErasmus+ programmas projektā “Training to Win” izstrādāts atvērtās pieejas BMX apmācību kurss, kas platformā https://bmxlearning.infoproject.eu/ pieejams ikvienam šajā sporta veidā iesaistītajam – treneriem, braucējiem, sacensību organizatoriem un citiem interesentiem. Lai piekļūtu kursa pilnai versijai, nepieciešams reģistrēties un izveidot savu kontu, sekojot šai saitei https://bmxlearning.infoproject.eu/login/index.php. Tas tulkots 5 valodās, tostarp, latviešu. Apmācību kurss ietver vairākas sadaļas. Pirmā no tām veltīta teorētiskajām vispārējām kompetencēm sportā, tostarp, psiholoģijai, pedagoģiskajām metodēm u.c. Otrajā sadaļā iekļauts specifisks BMX saturs par fizisko sagatavotību, sporta veida noteikumiem, tehniku, taktiku, psiholoģiskajiem aspektiem. Trešā sadaļa veltīta praktisko iemaņu attīstīšanai ar video un foto materiāliem.

Pamatīgu, nopietnu darbu apmācību kursa sagatavošanā ieguldījuši Latvijas BMX jomas profesionāļi – BMX braucējs un Smiltenes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas treneris Renārs Auga un Valmieras Sporta skolas BMX treneris Olafs Lakučs, izstrādājot tādas kursa tēmas, kā "Starta tehnikas uzlabošana", “BMX sacensības”, “BMX sezonas plānošana”, savukārt LSIIDP projektu vadītāja Sandija Zaļupe veidojusi apmācību metodiku.

Latvijā ir profesionāla BMX sportistu apmācība, savukārt daudzviet Eiropā šādas apmācību sistēmas nav. Sportisti mācās viens no otra vai bijušajiem braucējiem. Lai veidotu profesionālu un drošu BMX vidi visā Eiropā, ar šādu apmācību kursa starpniecību ir iespēja izglītot trenerus, kas savukārt spētu augstā kvalitātē apmācīt BMX sportistus, veidot izpratni par drošu treniņu un sacensību vidi, kā arī izmantot visas priekšrocības, ko šis spora veids var sniegt.

Projekta mērķis ir veicināt izglītību sportā, īpašu uzmanību veltot BMX sporta veidā nepieciešamo prasmju attīstībai un treneru apmācībai, lai pilnveidotu sportisko karjeru un jauno sportistu drošību.

Projekts tiek īstenots, sadarbojoties partneriem: CLUB BMX School - Zaragoza (Spānija), Universidad San Jorge (Spānija), Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome (Latvija), UVP - Federação Portuguesa de Ciclismo (Portugāle), CEIPES (Itālija), SZC - Slovensky Zvaz Cyklistiky Cyklistiky (Slovākija), Malta Street Sports Association (Malta).

Vairāk par atvērto BMX apmācību kursu: https://trainingtowin.eu/mooc/

Projektu “Training to Win” līdzfinansē Eiropa Savienība.


BMX IO3