Jaunatnes sporta treneri tiekas starptautiskā konferencē par mazāk populāriem sporta veidiem

IMG 304127.oktobrī Valmierā norisinājās 1.Starptautiskā konference par profesionālo apmācību mazāk populāros sporta veidos, pulcējot vairāk nekā 100 jaunatnes sporta trenerus. Konference tika rīkota Erasmus+ Sport programmas projekta “Training to Win” ietvaros un norisinājās visās 6 projekta dalībvalstīs - Spānijā, Latvijā, Itālijā, Portugālē, Slovākijā un Maltā.

Konference dalībniekus uzrunāja gan “Training to Win” Latvijas projekta komandas pārstāvji - vadītāja Sandija Zaļupe un Smiltenes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas BMX treneris, braucējs un projekta vēstnieks Renārs Auga, kolēģus atbalstīja arī Valmieras sporta skolas BMX treneris Olafs Lakučs.

Pēc neliela ievada sekoja Spānijas pārstāvja Diego Grasas tiešsaistes lekcija par kalna riteņbraukšanu “Fox Racing Shox”. Vēlāk runātāja stafeti pārņēma SIA “Latvijas Olimpiskā vienība” sporta ārsts Jānis Kaupe. Ārsts strādājis ar dažādu sporta veidu pārstāvjiem, tostarp, BMX braucējiem un bobslejistiem, ko varētu dēvēt par mazāk populāriem, bet ne mazāk nozīmīgiem sporta veidiem. Konferencē J. Kaupe jaunatnes sporta treneriem vēstīja par fizisko īpašību testēšanu, fizioloģisko pamatojumu un pielietojamību ikdienas treniņdarbā. Pēc lekcijas konferences dalībnieki ārstam uzdeva daudz individuālo jautājumu, kas apliecināja, ka lekcija bija vērtīga un aktuāla.

Pasākuma FOTO

Projektu īsteno: Saragosas BMX skola (BMX School Zaragoza)- Spānija, Svētā Horhes Universitāte (Universidad San Jorge)- Spānija, Latvijas Sporta Izglītības iestāžu direktoru padome (Latvija), Starptautiskais izglītības un attīstības veicināšanas centrs “CEIPES” -Itālija, Slovākijas Riteņbraukšanas asociācija (Slovenský Zväz Cyklistiky)-Slovākija, Portugāles Riteņbraukšanas federācija (Federação Portuguesa de Ciclismo)– Portugāle, Maltas Ielu sporta asociācija (Malta Street Sport Association) - Malta.

Informācija par projektu latviešu valodā pieejama ŠEIT

Informācija par projektu angļu valodā pieejama projekta “BMX – Training to Win” mājas lapā https://trainingtowin.eu/

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.