RSE: Treneru mobilitāte Targu Jiu, Rumānija 23.-27.03.2022.

Treneru mobilitātes dalībnieki - Inese Dubulte no Limbažu novada Sporta skolas un Kalvis Rudzītis no Limbažiem, Linda Līce no Kocēnu Sporta skolas un Aigars Belasovs no Valmieras Sporta skolas 24.martā uzsāka mācības un citas mobilitātes aktivitātes Rumānijas pilsētā Targu Jiu.
Treneru komanda prezentēja latviešus un Latviju pozitīvā gaisotnē! Mobilitāte bija daudzveidīga un pārdomāta - papildus teorētiskajām un fiziskajām nodarbībām, mobilitātes dalībnieki devās arī uz basketbola spēli un pārgājienā kalnos komandu saliedēšanas veicināšanai. To, ka mobilitāte izdevusies, iespējams redzēt arī pēc treneru atsauksmēm:

Linda Līce, Kocēnu Sporta skola:
“Manuprāt, vienmēr ir lietderīgi ikdienas rutīnā ienest kādas jaunas vēsmas, šajā gadījumā projekta ietvaros uzzināt par jauniem sporta veidiem (piemēram, Harija Potera iedvesmoto sporta veidu - kvidiču (quidditch) Francijā), iemācīties jaunas aktivitātes, ko izmantot darbā ar jauniešiem, kā arī uzzināt par citu valstu situāciju sportā un trenēšanā. Kopīgi ar Francijas, Rumānijas un Grieķijas treneriem secinājām, ka sportam ir jākļūst par nozīmīgāku sabiedrības dzīves daļu, un ka ir vairāk jāizglīto sabiedrība par tā daudzpusīgumu un pozitīvajiem ieguvumiem attiecībā uz veselību (gan fizisko, gan mentālo), kā arī to, ka sportā iemācāmies daudz vērtīgas lietas, kā, piemēram, aizrautību, neatlaidību, pacietību, komunikāciju, disciplīnu, utml.”

Kalvis Rudzītis, Limbaži:
“Pirmo reizi piedalos šāda veida projektā, bet varu teikt viss tika izdarīts uz 100%. Gan no mūsu puses, gan organizatoriem. Ļoti interesanti un vērtīgi workšopi, jauni kontakti un draudzības, un pieredzes apmaiņa, kas ir pats galvenais.”

Aigars Belasovs, Valmieras Sporta skola:
“Jauna pieredze ārpus ikdienas rutīnas, patīkama kompānija, iegūti jauni draugi. Līdz šim īsti nebija priekšstats par Erasmus+ projektu iespējām, zināju, ka tādi pastāv un tas arī viss. Tagad zināšu no kura gala sākt un kur griezties. Organizatori bija pacentušies, lai visas dienas būtu piepildītas, bija treniņi, pārgājiens, pilsētas tūre, basketbola spēles apmeklējums. Labprāt vēl piedalītos līdzīgos projektos, ja būtu tāda iespēja.”

Inese Dubulte, Limbažu novada Sporta skola:
“Bija prieks iepazīt jaunus cilvēkus, dalīties ar savu pieredzi un saņemt no viņiem viņu pieredzi. Tiešām uzzinājām par jaunu sporta veidu – Quidditch. Galvenais secinājums – visur ir problēmas ar jauniešu fiziskajām aktivitātēm digitālajā laikmetā. Esam ieguvuši ne tikai jaunus draugus Francijā, Rumānijā, Grieķijā, bet arī Latvijā. Mums bija vislabākā komanda, visi bijām vienoti.”

FOTO no mobilitātes skatieties ŠEIT.