WoW Europe pirmā aktivitāte 02.02.2021.

Pirmā projekta WoW Europe aktivitāte notika ļoti skaistā, īsti ziemīgā dienā. Tā kā skolas joprojām ir slēgtas un 5. – 12.klašu skolēni atrodas mājmācībā, bet mazie 1. – 4.klašu skolēni joprojām ir brīvdienās, kas sākās jau pirms Ziemassvētkiem, projekta komanda nolēma rīkot aktivitāti brīvā dabā, kas profesionālās ievirzes izglītības apguvējiem pie viņu sporta skolotājiem vai treneriem ir atļauta.

Aktivitāte aptvēra abu Limbažu vispārizglītojošo skolu - Limbažu Valsts ģimnāzijas un Limbažu vidusskolas 5.klašu izglītojamos, kā arī trīs vecāko klašu (8. klases) skolēnus, kas palīdzēja savam trenerim, un mūsu aktivitātes „zvaigznei” - sportistam, smaiļotājam, Olimpietim Kristapam Zalupem, kurš 2008.gadā Pekinas olimpiskajās spēlēs ierindojās augstajā 7.vietā, kopā ar savu partneri Kristu Straumi, startējot K-2 1000m distancē smaiļošanā. Kristaps Zalupe dzīvo Limbažos, un mazā pilsēta var lepoties ar savu olimpieti, kurš pēc aktīvās sporta karjeras palika dzimtajā pilsētā. Tagad Kristaps ir basketbola treneris, vadot savas komandas starp labākajām Latvijas basketbola jauniešu komandām. Kristaps māca sportu arī bērnudārzā, un tādējādi viņš zina labākās pieejas kā maziem bērniem un skolas bērniem, tā arī pusaudžiem un jauniešiem.

Aktivitāte notika pilsētas slidotavā, kas šogad ir atvērta tikai vietējās pašvaldības sporta skolas profesionālās ievirzes izglītības bērniem un jauniešiem, ko īsteno vietējā sporta skola. Olimpietis Kristaps Zalupe stāstīja par saviem pirmajiem soļiem sportā, kad pats bija piektklasnieku vecumā. Kristaps dalījās ar savu viedokli ikdienā nodarboties ar fiziskām aktivitātēm un par piemēru lika pats savas ikdienas aktivitātes 44 gadu vecumā. Kristaps trenējas kalnu velosipēdu sportā un ierindojas labāko tautas klases riteņbraucēju topā. Tagad, ziemā, Kristaps vismaz 3 reizes nedēļā dodas uz Priekuļu slēpošanas trasi un slēpo ar distanču slēpēm, savukārt pārējās dienās vai nu vingro, vai brauc ar velotrenažieri.

Aktivitāti Kristaps vadīja kopā ar vēl vienu vietējo “zvaigzni” – vienu no labākajiem Limbažu Valsts ģimnāzijas sporta skolotājiem un vieglatlētikas treneri Agri Ķirsi.

Pēc “oficiālās daļas” mūsu olimpietis un sporta skolotājs vadīja vairākas slidošanas stafetes, un Kristaps palīdzēja katram bērnam, individuāli paskaidrojot, kā pārvarēt katru šķērsli stafetē, ko labi varat redzēt dienas video.

Mums tas bija brīnišķīgs laiks un nevaram vien sagaidīt nākamo aktivitāti martā! Ar šo videoklipu mēs arī vēlamies mudināt ikvienu turpināt fiziskas aktivitātes arī šajā situācijā!

Skatieties mūsu dienu video ŠEIT!