LSIIDP uzsāk Erasmus+ projektu par digitālo tehnoloģiju izmantošanu profesionālajā un profesionālās ievirzes sporta izglītībā

SWIM TM1 mLatvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome (LSIIDP) uzsākusi īstenot jaunu Erasmus+ programmas projektu “Jēgpilns sports” jeb “Sports with Meaning” (SWIM). Lai arī pirmajā mirklī, redzot projekta abreviatūru angļu valodā, varētu šķist, ka projekts saistīts ar peldēšanu, patiesībā tā mērķis ir digitālo tehnoloģiju iekļaušana attālināto treniņu/mācību procesā profesionālajā un profesionālās ievirzes sporta izglītībā. “Ar digitālajām tehnoloģijām esam saistīti praktiski visās dzīves jomās, arī izglītībā un sportā. Pavisam aktuāli tas kļuva pandēmijas laikā, kad izglītošanās un sportošana varēja notikt tikai attālināti. Mērķtiecīgi un jēgpilni izmantotas viedierīces un aplikācijas ļauj iegūt jaunas zināšanas un prasmes, novērtēt sportisko sniegumu, rīkot un piedalīties sporta sacensībās. Šajā projektā plānojam organizēt attālinātus sporta pasākumus un sacensības, kā arī izstrādāt rokasgrāmatu, kurā apkopota pieredze, priekšlikumi un secinājumi par dažādu digitālo rīku izmantošanas iespējām profesionālajā un profesionālās ievirzes sporta izglītībā – sporta skolās,” par projekta ideju un īstenošanu stāsta projekta vadītāja Sandija Zaļupe.

Lasīt tālāk...

Izstrādāts atvērtās pieejas BMX apmācību kurss

BMX IO3 mErasmus+ programmas projektā “Training to Win” izstrādāts atvērtās pieejas BMX apmācību kurss, kas platformā https://bmxlearning.infoproject.eu/ pieejams ikvienam šajā sporta veidā iesaistītajam – treneriem, braucējiem, sacensību organizatoriem un citiem interesentiem. Lai piekļūtu kursa pilnai versijai, nepieciešams reģistrēties un izveidot savu kontu, sekojot šai saitei https://bmxlearning.infoproject.eu/login/index.php. Tas tulkots 5 valodās, tostarp, latviešu. Apmācību kurss ietver vairākas sadaļas. Pirmā no tām veltīta teorētiskajām vispārējām kompetencēm sportā, tostarp, psiholoģijai, pedagoģiskajām metodēm u.c. Otrajā sadaļā iekļauts specifisks BMX saturs par fizisko sagatavotību, sporta veida noteikumiem, tehniku, taktiku, psiholoģiskajiem aspektiem. Trešā sadaļa veltīta praktisko iemaņu attīstīšanai ar video un foto materiāliem.

Lasīt tālāk...

Pieslēdzies bezmaksas online BMX apmācību kursam

BMX IO3Ja esi saistīts ar BMX sportu, aicinām Tevi izmantot iespēju un pieslēgties bezmaksas online atvērtajam BMX apmācību kursam! Tas iekļauj apjomīgus mācību materiālus par dažādām BMX tēmām, sākot ar vispārējo teorētisku saturu, tostarp par anatomiju, psiholoģiju, traumu profilaksi u.c., aizvedot uz specifisku BMX tēmu loku, tai skaitā, par fizisko sagatavotību, sporta veida noteikumiem, tehniku, taktiku, ekipējumu, trašu specifiku un starta nozīmi, līdz praktiskiem treniņiem foto un video formātā. Tā kā kurss paredzēts ne vien treneriem un sportistiem, tajā atrodamas tēmas arī par sporta mārketingu, vadību, duālo karjeru sportā un daudz ko citu. Katras tēmas noslēgumā izpildāms tests iegūto zināšanu pārbaudei. Apmācību kursu izstrādājusi starptautiska BMX treneru un sporta speciālistu komanda. Apjomīgais mācību materiāls ir lieliska iespēja iegūt, papildināt un atsvaidzināt zināšanas BMX sportā. BMX apmācību kursam latviešu valodā reģistrējies šeit: https://bmxlearning.infoproject.eu/?lang=lv. Plašāku informāciju par kursu atradīsi Erasmus+ projekta “Training to Win” mājas lapā: www.trainingtowin.eu/mooc/

Lasīt tālāk...

Erasmus+ 2023.gadā LSIIDP

LSIIDP turpina darboties Erasmus+ Sports projektos arī 2023.gadā. Joprojām turpinās Erasmus+ Sports BMX jomā "Training to Win", ko koordinē BMX skola Zaragoza Spānijā. Šis projekts jau uzsācis finiša spurtu, un sākot ar pirmdienu 16.janvāri sāksies internšipi visās projekta dalībvalstīs, kur katrā vismaz 10 dalībnieki soli pa solim studēs projektā izstrādāto mācību kursu MOOC, kas pieejams ŠEIT. Ikviens interesents ir aicināts piedalīties šī mācību kursa apguvē. Projekts beigsies šā gada 30.jūnijā, kad uz pēdējo projekta partneru sanāksmi Valmierā sabrauks visu valstu dalībnieki.

Otrs projekts, kas turpinās un beigsies šā gada 31.decembrī, ir Erasmus+ Sports projekts SWOST, ko koordinē Centro Studi “Cultura Sviluppo Itālijā. Šajā projektā visu rezultātu izstrāde vēl ir aktīvā procesā. Projekta ietvaros tiks izstrādāta aplikācija dzimumu vienlīdzības novērtēšanai sporta organizācijās.

Abi iepriekš minētie projekti tiek realizēti lielās sadarbības partnerības programmās.

Sākot ar šo gadu LSIIDP kļuvis par partneri vēl divos Erasmus+ Sports projektos: "Natural Flow" (Dabiskā kustība) un "Tallented Children" (Talantīgie bērni). Arī šiem projektiem tiks izstrādātas projektu kartiņas LSIIDP mājas lapā un dalīsimies ar visiem projektu rezultātiem.

Pirmo reizi LSIIDP būs projekta partneris Erasmus+ mobilitātes projektā KA152. Šie ir katras valsts nacionālo aģentūru projekti un visbiežāk tiek realizēti projekta koordinatora valstī. Šī projekta koordinators ir Sieviešu handbola klubs Muro d'Alcoi Spānijā.