LSIIDP publikācija par BMX attīstību Latvijā sasniegusi Francijas Olimpiskās komitejas žurnāla lappuses

FOK zurnalsZināms, ka Latvijas sporta ļaudis, pateicoties savām darbaspējām un sasniegumiem, nereti nokļūst starptautiskā arēnā. Šajā reizē paliekošas pēdas starptautiskā mērogā atstājusi Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padomes (LSIIDP) un tās projektu vadītājas Sandijas Zaļupes veidotais raksts par BMX sporta attīstību Latvijā - tas publicēts Francijas Olimpiskās komitejas žurnālā.

LSIIDP kopā ar vēl piecām sporta jomas un, konkrēti, riteņbraukšanu saistītām Eiropas organizācijām īstenojusi Erasmus+ Sports programmas projektu “Training to Win” jeb “Trenēties, lai uzvarētu”. Tā mērķis ir veicināt izglītību sportā, īpašu uzmanību veltot BMX sporta veidā nepieciešamo prasmju attīstībai un treneru apmācībai, lai pilnveidotu sportisko karjeru un jauno sportistu drošību. Projektā izstrādāts brīvpieejas apmācību kursu BMX treneriem, braucējiem, organizatoriem, visiem šajā sporta veidā iesaistītajiem interesentiem Latvijā un visā Eiropā. Pēc divarpus gadu perioda šobrīd projekts ir finiša taisnē.

Lai turpinātu “Training to Win” projekta ideju un pēc Francijas Pjēra de Kubertēna komitejas viceprezidenta Žila Lekoka (Gilles Lecocq) lūguma LSIIDP projektu vadītāja Sandija Zaļupe kopā ar “Training to Win” projekta koordinatori Selija Marsenu (Celia Marcen) no Spānijas BMX skolas “Saragosa” sagatavoja minēto rakstu, kas publicēts Francijas Pjēra de Kubertēna komitejas ikgadējā žurnāla 2023.gada pirmajā izlaidumā. Francijas Pjēra de Kubertēna komiteja, kas dibināta 1950.gadā ar nosaukumu Nacionālā sporta, fizisko aktivitāšu un brīvdabas aizsardzības un attīstības asociācija, ir viena no Francijas sporta ētikas komitejām. Šīs komitejas žurnāls tiek izdots divas reizes gadā. Komitejas viceprezidents, kurš ir LSIIDP partneris arī citos Erasmus+ projektos, rakstu publicēšanai iztulkojis franču valodā.

Projektu “Training to Win” līdzfinansē Eiropas Savienība.

Informācija par projektu atrodama LSIIDP mājas lapā šeit