Sportista loma un atbildība

facebook sportistu un sap loma 1Latvijas Antidopinga birojs informē, ka nav svarīgi vai esi valstsstarptautiska vai amatiera līmeņa sportistsPasaules Antidopinga kodekss (Kodekss) nosaka, visu līmeņu sportistiem ir vienādi pienākumi un atbildību noteikumi. Līdzīgi noteikumi ir arī sportista atbalsta personālam (treneriem, veselības aprūpes speciālistiem, sporta darbiniekiem u.c.).

Īss atgādinājums:

 • LOMA
  • Pārzināt antidopinga politiku un ievērot visus antidopinga noteikumus.
 • ATBILĪBA
  • Esi atbildīgs par to, ko uzņem ar pārtiku vai lieto. Pārbaudi medikamentu vai uztura bagātinātāju sastāvu!
  • Sportistam jāinformē medicīnas personālu par pienākumu neizmantot aizliegtas vielas un aizliegtas metodes, kā arī uzņemties atbildību, lai nodrošinātu, ka jebkāda medicīniska ārstēšana vai terapija nav pretrunā ar antidopinga politiku un noteikumiem.
  • Sadarbojies ar antidopinga organizācijām, kas izmeklē antidopinga noteikumu pārkāpumus.
  • Sportistam jāatklāj savai Nacionālajai antidopinga organizācijai (NADO) un Starptautiskajai sporta federācijai jebkuru lēmumu, ko pieņēmusi antidopinga organizācija, kas nav Kodeksa parakstītāja, attiecībā uz izdarīto antidopinga noteikumu pārkāpumu pēdējo desmit gadu laikā.
  • Sportistam jāatklāj savu atbalsta personāla identitāti jebkuram antidopinga organizācijām, kas to pieprasa.

Vairāk par sportistu antidopinga tiesībām lasi sportistu antidopinga tiesību aktā.